QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

pátek 31. března 2017

Vyhodnocení MWC a nějaké měření na PIXIE

Ještě, že jsme na TRX PIXIE neměřili před testovacím závodem, ale až po něm. Den po závodě byla připojena k zařízení umělá zátěž, sluchátka, klíč, dva multimetry, osciloskop a v závodě použitá baterie 9V, která byla odpojena ihned po druhém spojení.
Proud při příjmu, kdy měla baterie 9,22V byl 13,6mA. Při vysílání se hodnoty napájení změnily na 7,9V na baterii a 98,4mA, tedy nějakých 777mW příkonu.
Zajímavější je hodnota napětí pk-pk, která při tomto měření byla 6,81V na 50 ohmové zátěži. Přepočítáním na výkon vychází hodnota kolem 115mW, tedy hodnota na hony vzdálená deklarovaným 300-400mW.


Trápení baterie pokračovalo společně s kontrolou měření a zobrazování starého 2455B, ale se stejnými, postupně zhoršujícími se výsledky a proto jsme se uchýlili k lepšímu tvrdšímu zdroji. Kromě zkratu, který se nedopatřením při upadnutí nevhodné svorky vytvořil a okamžitě zlikvidoval pojistku v multimetru, nás žádné překvapení nečekalo. Napětí špička špička dosáhlo na 50 ohmové zátěži sice 9,46V, ale to pořád představuje 220mW, tedy žádná hitparáda.
Představa, že při těchto výkonech budeme mít jedno nebo obě závodní spojení v pořádku, dostala silné trhliny a nezbývalo než čekat.
Dnes před 13:00 naštěstí OK1NE vyhodnotil pondělní kolo MWC a radost mohla propuknout naplno. Obě spojení jsou, tedy první s 9A7R i druhé s EU8F, jsou ve vyhodnocení bez chyby. Jsme moc rádi a děkujeme. Takový mrňous a kolik udělá radosti.