QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

sobota 10. října 2015

FM POHÁR - Říjen 2015

Již v předvečer závodu jsme vyzkoušeli sestavu s vertikálním uložením 13el. antény pro 70cm a 14el. pro 2m. Ráno jsme zabalili a vyrazili včas a tak na sestavení bylo dost času. Již čtvrt hodiny před závodem jsme byli v pomyslných blocích a zkoušeli udělat nějaké nesoutěžní spojení. To se nepovedlo a tak se premiéra nové antény na 2m odehrála až v závodě.
2 metry se rozeběhly standardně, tedy nic výjimečného, ani nic špatného. Zato 70cm vůbec nefungovalo a po zjištění, že na velmi náhražkovou anténu slyšíme stanice a na Yagi nic, začalo hledání a prověřování jednolivých konektorů. Dlouho netrvalo a už jsme připravovali  opravu koaxu vytrženého z N konektoru. Náhradní jsme neměli, ale provizorní spojení kabelu postačilo na více než stránku spojení v logu a 75 bodů.
V závodě se nepodařilo udělat větší množství stanic z Moravy, což jsme chtěli a podřídili tomu i preferovaný směr antén, ale alespoň nebyl závod zjednodušený na magnetku, jako v minulých kolech.
S novou anténou se budeme muset ještě chvíli seznamovat a snad nám tato činnost pomůže přehlédnout větší a větší nepořádek na kótě Mandava.