QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

sobota 26. srpna 2017

Holice 2017

Chtěli jsme jet do Holic v silnější sestavě než jsme nakonec jeli, ale Ben, tedy operátor důležitý pro převzetí vítězného poháru za 70cm QRP v FM Poháru 2016 mohl, tak jsme jeli s veselou myslí.
Dorazili jsem dle plánu včas, tak jsem prošli tělocvičnu a šli na setkání zájemců o VKV. Vyslechli hezkou prezentaci skCUBE, pozdravili OK2HAZ, jehož přednášku jsme v pátek navštívit nemohli a vydali jsme se na vyhodnocování FM Poháru.
Zde se nám líbilo komorní prostředí, které je asi útulnější než smutně a uspěchaně pojaté vyhlášení, které jsem hodinu předtím zažili ve velkém sále. Ne že by vyhlašovatelé nespěchali, ale to se naštěstí netýkalo naší soutěže a tak byl duch uzavření minulého ročníku důstojný. Potěšením bylo vidět Vildu z OK1KAD, polského vítěze 2m QRP SP9MKM a OK1PC, který si našel čas a na vyhlášení jako vždy přišel.
Pak jsem se vydali na rychlou obhlídku okolí a detailnější poohlédnutí po rádiích světových výrobců. Bohužel všichni, kromě HCS, nechali velká rádia doma. Ty moderní mrňousové nám připadaly už za hranicí. Třeba jim přijdeme na chuť, zatím však stále obdivujeme rádia velká, která jdou standardně ovládat a to jsme našli jenom jedno, tedy výborný ICOM IC-7700, který OK1VUM přivezl.