QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

sobota 13. února 2016

FM POHÁR - Únor 2016 Krušná hora - JN69XX

Cílem tohoto FM poháru bylo vyzkoušet severovýchodní roh lokátoru JN69 a volba padla s nadšením na Krušnou horu, která má u svého vrcholu snadno přístupnou rozhlednu.
Průzkum v týdnu před závodem pomohl finalizovat návrh nejšetrnějšího přidělání antény a odladit předpokládané časy výstupu.
Sobotní ráno 13. však vneslo do plánů zásadní trhliny, které se podařilo zapracovat a s malým zdržením vyrazit a dosáhnout cíle. Sice se zpožděním, ale zato v příjemném tempu jsme zahájili závod, kde se u rádia střídali tři operátoři a vždy jeden hlídal nejmladšího účastníka závodu pod rozhlednou.
Ve druhé polovině závodu však začala být návštěvnost rozhledny za hranicí únosnosti a přes snahu šeptat a být pokud možno neviditelní, necítili jsme se na rozhledně příjemně. Jakoby to osud vycítil, v polovině druhé hodiny jsme přišli o to nejcennější, tedy o PTT tlačítko na mikrofonu. Sice jsme obratem mikrofon rozebrali a klíčovali pomocí zkratování kontaktů na tištěném spoji pomocí šroubováku, ale situace nebyla na rozhledně dobrá a tak jsme místo nasazení záložního rádia, urychleně rozhlednu vyklidili a poslední dvě spojení udělali z lavičky na zemi.
Zabalili jsme ještě před koncem závodu a kdybychom nezapomněli některé části výbavy na rozhledně, byl by sestup trval o dost kratší dobu.
Cesta domů již byla o vzájemném sdělování zážitků ze závodního výletu, který byl až na výsledek a dřívější zakončení, na vzpomínky bohatý.