QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

neděle 8. března 2015

1. subregionál - 2015

Obtížná volba mezi mezi dvěma možnými závody, které se konaly o tomto víkendu byla hodně ovlivněna krásnými vzpomínkami na minulé ročníky ARRL Inter. DX Contest, SSB. Nakonec však jasně zvítězil 1.  subregionál, který vůbec neznáme. Neobsahuje sice kategorii, která by umožňovala skutečně závodit, ale vzhledem k naší krátké historii umožňuje vytyčit zatím nedosažené cíle a zdokonalit operátorské postupy. 
Antény OL3Z máme přes údolí, krásně viditelné, tak padla volba na pásmo 2m, které bylo bez rušivých vlivů. Tedy myšleno rušení okolními stanicemi, rozvodna u Šeberova, respektive směr přes rozvodnu, je na tom výrazně hůře. Každopádně pásmo bylo příjemné a mohli jsme si užívat.
V sobotu jsme opoušteli kopec s nejdelším spojením sahajícím těsně za Frankfurt a spojením se všemi okolními státy. Neděle přidala také spojení k Budapešti, což je s výkonem 10W (pro naprostou většinu spojení) a 5el. anténou naše aktuální maximum. Závod jsme tedy uzavřeli před jeho koncem po dosažení 65 spojení a po přesáhnutí 10K bodů, tedy před kontrolou deníků. Ať to dopadne jakkoliv, byt to hezký víkend s excelentním počasím.