QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

pátek 7. února 2014

FT5ZM - 7.2.2014 15:23UTC - CW - 21023kHz UP 6,545

Ještě než FT5ZM vyjeli, tak jsme na jejich webu dychtivě prohlíželi fotky krásného ostrova.
Pak jsme je uslyšeli na pásmu a přepadl nás lehký smutek. Náš prakticky expediční vertikál, umístěný na zcela nevhodném místě na zahradě, rozhodně nestačil ani na pořádný poslech a stanice byla pro nás čitelná pouze na 18MHz. Možná proto, že aktuálně máme v JO70GA antény pouze pro 14 - 28MHz a čitelnost byla opravdu špatná, neuvažovali jsme o rychlé výrobě nějaké drátové antény na spodní pásma.
Počasí se však zlepšilo, rozkvetly sněženky, ze střechy zmizel sníh a svitla naděje na změnu umístění vertikálu. Padlo rozhodnutí a jednotlivé události nabraly obrátky. Odinstalování vertikálu, sešroubování stožáru s vertikálem, naladění na 15m a zvednutí antény, připojení TRX a poslech. Změna byla obrovská, po naladění FT5ZM S-metr dosahoval až na S9, poslech výborný. Pak již stačilo hledat a odhadovat předpokládaný UP odskok, vysílat a doufat. Provoz DX operátora byl příjemný a rytmický.
Zlom přišel v 15:23UTC kdy byla krásně čistě slyšet naše značka následovaná reportem. Nezbylo tedy nic víc než poděkovat předat report a v příjemném pocitu ještě poslechnout pár dalších spojení a začít myslet na demontáž, kterou bylo potřeba stihnout před setměním. Zítra je FM pohár a ráno budou již jiné radioamatérské starosti. 73