QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

sobota 14. září 2013

FM POHÁR - Září 2013

Zkouška nově vyrobené všesměrové antény proběhla v rámci MOON contestu ve středu před závodem. S-metr se po naladění majáku z Krkonoš ani nehnul, což je oproti standardně používané anténě 2x13el, která vykazuje S9+, znatelný rozdíl, přesto jsme pokus chtěli uskutečnit a eliminovat standardní úzký vyzařovací diagram. Protože se anténa zdála lehce lepší než malá magnetická anténa z pohledu stanic, které nám pomohli pokus realizovat, bylo rozhodnuto, že bude použitá v závodě.
Rozsah převáženého materiálu se znatelně zúžil a stavba na kótě zabrala cca 10 minut. To, že byla balena pouze základní výbava způsobilo, že prvních 38minut závodu neproběhlo v klidu. První stanici jsem slyšeli již cca v 0815UTC, ale nedovolali jsem se a pásmo bylo úplně prázdné. Ani standardní OK1KAD nebyl k nalezení a tak nastalo období zmatku. jiná anténa, další jiná anténa, pořád nic. OK1KOK a následné oživení uklidnilo osazenstvo a zahnalo chmury.
Výsledných 28QSO a 78 bodů je zatím nejlepší výkon s podobným typem antény a protože se čas do konce roku krátí máme nad čím přemýšlet a co hodnotit, aby se nám podařilo snížit náskok konkurence v podobě výborně závodícího OK1ZDA, který nám za posledních 30minut utekl o dalších 14 spojení z 19, které jsme na pásmu neudělali.