QSL

QSL: Direct ONLY. Mail address: K Hrnčířům 55, 14900 Praha 4, Czech Republic, e-mail: ok1skj/at/gmail/dot/com

neděle 7. července 2013

Polní den mládeže na VKV - 2013

Začátek prázdnin přináší také polní den mládeže a protože jsme se vyskytovali na severu naší vlasti, vybrali jsme si nový kopec, který vyzkoušíme pro tento závod. Vrchol Studence známe z jiných výletů, věděli jsme, že nemusíme využít rozhlednu, ale že jižní část je pokrytá suťovým polem, které snad bude vhodné pro malou anténu a zázemí pro tento závod.
Na vrchol jsme dopravili baterie, radio, antény, blok a občerstvení. Zorientovali jsme se vůči předpokládaným aktivním směrům a vybrali místo v JO70FT. Stavba antény byla jednoduchá, protože stožár měl pouze 3m a 13el anténa je stejně dlouhá. Pro celou akci se ukázalo jako strategicky důležité to, že jsme vzali také polštářek z dosloužilého zahradního lehátka, který po stočení umožnil sedět docela dobře na suťovém poli.
Samotný závod se nevyvíjel vůbec dobře, vytyčená meta počtu spojení nebyla vůbec dosažena a začátek závodu vypadal tak, že se vůbec žádný závod nekoná. Naštěstí jsme na 2m odposlechli pár stanic a tak bylo jasné, že i na námi vybraných 70cm by nějaká měla být. Maják z Krkonoš burácel z předpokládaného směru, a tak se dalo předpokládat, že anténa nějak funguje.
Závod jseme dokončili s přebytkem energie, protože jsme vystačili, kromě jedné stanice, s 5W výkonu, ale pouze s 15ti spojeními, největší radost měl Max z OM3KII, tedy jeho první Slovenské stanice na 70cm.